Postet nga: agron borovci

Arrestohen dy të mitur për tentimvrasje me sëpatë në Janjevë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për një vrasje në tentativë me sëpatë që ka ndodhur më 6 janar në Janjevë.

Policia sekuestron një armë zjarri me municion (FOTO)

Policia e Kosovës ka sekuestruar një armë zjarri me municion në një veturë të cilën e kishte ndaluar për kontroll të detajuar.

Policia gjobit 223 persona në një lokal për thyerjen e masave anti-COVID

Policia e Kosovës ka gjobitur 223 persona në një lokal në magjistralen Prishtinë-Ferizaj.

Aksident në rrugën Prishtinë - Fushë-Kosovë, lëndohet një person

Një person ka marrë lëndime si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur rreth orës 15:00 në rrugën Prishtinë - Fushë -Kosovë.

Dy të lënduar në një aksident në Lipjan

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore pasi janë përfshirë në një vetaksident.

Prishtinë, në QKUK vdes një 40-vjeçar që u rrëzua derisa po rregullonte ndriçimin e një skene teatrale

Një person rreth 40-vjeç ka vdekur si pasojë e lëndimeve që ka marrë nga rrëzimi nga një lartësi 5-6 metra.

Aksidenti në Prishtinë, dy të lënduar

Dy persona kanë marrë lëndime trupore në një aksident i cili ka ndodhur rreth orës 13:00 në Prishtinë.

Gjuajtje me armë në një lokal në Prishtinë

Një rast i rrahjes dhe gjuajtes me armë zjarri është raportuar të ketë ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit, në rrugën “Ahmet Krasniqi”, në Prishtinë.