Postet nga: AGRESIONI RUS

The Economist: Epoka e re e konfliktit ekonomik

Perëndimi ka përdorur sanksione dërrmuese ndaj Rusisë. Implikimet janë të mëdha...

Putin i thotë Macronit se 'çmilitarizimi' i Ukrainës do të arrihet

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë homologut të tij francez Emmanuel Macron se qëllimet e operacionit të Rusisë në Ukrainë, çmilitarizimi i saj dhe statusi neutral – do ...

Kuvendi miratoi Rezolutën për mbështjetje ndaj Ukrainës

Me 94 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën për mbështetjen e Ukrainës dhe popullit të saj në ...

Kurti: Pozita ‘edhe - edhe’ e Serbisë është pozicion edhe me autokracinë edhe demokracinë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po diskutojnë rreth Rezolutës për mbështetjen e Ukrainës dhe popullit të saj në rezistencë ndaj agresionit rus.

Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar - Duhet ta gjymtojmë ekonominë ruse

Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar, Liz Truss, e cila ndodhet në Lituani me aleatët e NATO-s, shtetin baltik të Britanisë së Madhe, thotë se luftimi i ...

Abdixhiku: Kosova u rreshtua në botën demokratike

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po diskutojnë rreth rezolutës për mbështetjen e Ukrainës dhe popullit të saj në rezistencë ndaj agresionit rus.

Deputetët e Listës Serbe i kthejnë mbrapsht pankartat në mbështetje të Ukrainës në Kuvend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë solidarizuar në mbështetje të Ukrainës, pas situatës së krijuar nga agresioni rus.

Krasniqi: Në rast nevoje, qeveria të mundësojë strehimin e 5 mijë ukrainasve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po diskutojnë rreth rezolutës për mbështetjen e Ukrainës dhe popullit të saj në rezistencë ndaj agresionit rus.