Postet nga: AGK

Platforma Rajonale e Ballkanit reagon për sulmin ndaj gazetares kosovare nga personeli i Simiq

Platforma Rajonale e Ballkanit Perëndimor për Avokimin e Lirisë së Medias dhe Sigurisë së Gazetarëve, ka dënuar sulmin fizik nga personeli i Sllavko Simiqit ndaj ekipit ...

AGK dënon sulmin fizik ndaj gazetares nga personeli i Sllavko Simiq

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar sulmin që iu është bërë ekipit të gazetarëve të portalit arbresh.info nga personeli i nënkryetarit të ...

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetares së KALLXO.com

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar ashpër kërcënimin ndaj gazetares së KALLXO.com në kohën kur ajo po monitoronte një rast të ...

Pas publikimit të pamjeve në KALLXO.com, AGK kërkon shkarkimin e Endrit Shalës

Të martën mbrëma gazetari i portalit "IndeksOnline", Ensar Ramadani raportoi në polici se ishte sulmuar nga Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala.

AGK reagon ndaj kërcënimit të drejtorit të Kulturës së Skenderajt ndaj gazetarit Kajtaz Gecaj

Asosacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar ndaj kërcënimit të drejtorit të Kulturës në komunën e Skenderajt, Ramiz Shala, ndaj gazetarit Kajtaz Gecaj.

AGK dënon sulmin ndaj gazetarit Ensar Ramadani

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon sulmin që i është bërë gazetarit të portalit "IndeksOnline", Ensar Ramadani, nga ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit ...

Gazetarët e Kosovës kundër paketës ‘anti-shpifje’ të Edi Ramës

Asosascioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) i është bashkuar mediave,organizatave dhe shoqërisë civile në Shqipëri si dhe organizatave ndërkombëtare, të cilat po kë...

AGK dënon ofendimet që i janë bërë gazetares së portalit 'Betimi për Drejtësi' brenda gjykatës

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës(AGK) ka pranuar me shqetësim të thellë ankesën se njëra nga gazetaret e portalit 'Betimi për Drejtësi' është ...