Postet nga: agim veliu

Foto: Agim Veliu mbërrin në Kuvend, pritet të bëhet ministër

Nënkryetari i LDK-së, njëherësh kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka hyrë në sallën plenare të Kuvendit të Kosovës.

Me zgjedhjen e Agim Veliut ministër, Podujeva shkon në zgjedhje

Agim Veliu është raportuar të jetë i propozuar për ministër të Punëve të Brendshme në Qeverinë që do të drejtohet nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Agim Veliu: Sot të përfundojë procesi, LDK nuk heq dorë nga kryeparlamentari

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu, ka thënë që janë duke pritur një përgjigje nga VV-ja për ofertën e tyre të fundit në të cilën ...

Kompania që fitoi 27 tenderë për 20 muaj në komunën e Agim Veliut

Komuna e udhëhequr nga Agim Veliu i ka dhënë 27 tenderë një kompanie të vetme në 20 muajt e fundit. Kompania 'N.N.N. Bini'  gjatë periudhës ‘Prill 2018 – Dhjetor 2019’ ...

Para mbledhjes së kryesisë, LDK lë të hapur mundësinë për marrëveshje me VV-në

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që sot nga ora 14:00 të mbledh kryesinë e partisë, në kohën kur edhe zyrtarisht ka nisur të ec afati kushtetues për formimin ...

Veliu për ish-presidentin Rugova: Shkoi në pavdekësi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në 14 vjetorin e vdekjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, ka thënë se ai ishte arkitekt i lirisë dhe pavarësisë ...

Agim Veliu: LDK ka folur, presim deklarimin e Vetëvendosjes

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se janë në pritje të deklarimit nga Lëvizja Vetëvendosje ndaj ofertës së tyre.

Agim Veliu: Përpjekjet e Vetëvendosjes janë për pushtet absolut dhe për ta nënshtruar LDK-në

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka reaguar ndaj ofertës që Lëvizja Vetëvendosje tha se i ka bërë së fundmi LDK-së në ...