Postet nga: agim bahtiri

Ish-objekti i barnatores në sheshin e Mitrovicës u tjetërsua për 503 euro për metër katror

Komuna e Mitrovicës së Jugut në kohën kur udhëhiqej nga Agim Bahtiri e kishte tjetërsuar ‘Barnatoren e qytetit’, e cila gjendet në sheshin kryesor të qytetit, ...

Ekskluzive: Si u privatizua objekti i ish-bibliotekës në Mitrovicë?

Në edicionin e sotëm të emisionit Kallxo Pernime transmetohet hulumtimi që tregon se si ishte këmbyer një pronë komunale në sheshin e qytetit të Mitrovicës me një ...

Vrasja e 26 vjeçarit në Mitrovicë, Bahtiri thotë se është nisur për në Kosovë

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri ka bërë të ditur se është nisur për në Kosovë, pas vrasjes së 26 vjeçarit mbrëmë ...

PDK e para në Mitrovicë edhe për numrin e votave për Asamble

Pas tetë viteve në krye të Mitrovicës, Agim Bahtiri nuk do të jetë më kryetar i kësaj komune.

Bahtiri ia uron fitoren Bedri Hamzës

Pas tetë viteve në pushtet si kryetar i komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri nuk do të jetë më në krye të kësaj komune.

Bedri Hamza e fiton Mitrovicën pa balotazh

Kandidati i PDK-së, Bedri Hamza pritet të jetë kryetar i ardhshëm i Mitrovicës së Jugut.

Kurti: Mitrovicën do ta trajtojmë me prioritet - VIDEO

“Ne Mitrovicës i kemi shumë borxh sepse ajo nuk e ka përjetuar as lirinë e vitit 1999 dhe as shpalljen e pavarësisë me gëzim sikurse ne të ...

Bahtiri kërkon që Policia e Kosovës të kujdesen për shqiptarët në veri

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri ka reaguar pas situatës që është në veri të vendit për shkak të aksionit të policisë kundër kontrabandës.