Postet nga: agim aliu

KQZ Certifikon Rezultatet për Kryetarë Komunash, Konfirmon Fituesit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka certifikuar rezultatet për kryetarë të komunave të Prishtinës, Prizrenit, Klinës, Rahovecit dhe Ferizajt.

AAK Fiton Një Deputet, në Dëm të PDK-së

Fitorja e PDK-së në Ferizaj me Agim Aliun nxit një zinxhir dorëheqjesh dhe emërimesh, që shkojnë në dëm të kësaj partie.

Aliu Refuzon të Përgjigjet në Pyetjen e Svarqës

Agim Aliu, kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës për Komunën e Ferizajt, injoroi kundërkandidatin Muharrem Svarqa nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Svarqa e Aliu Flasin për 'Eminencat Gri' të Ferizajt

Kandidatët për të marrë drejtimin e Komunës së Ferizajt adresuan çështjen e personave të përfolur si "eminencë gri" në këtë komunë për të cilë...

Svarqa e Aliu Ballafaqojnë Planet për Ferizajn në DebatPernime

Kandidatët për kryetar të Komunës së Ferizajt për balotazhin e 19 nëntorit do të përballen nesër në Debat Pernime prej orës 19:45 në TV21.

PDK: Do të Ketë Fond Punësimi për Ferizajn

Kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Ferizajt, Agim Aliu, premtoi se do ta ngritë një fond punësimi për këtë komunë.

Shpallet Konkursi për Shefin e Ri të Anti-Korrupsionit

Anëtarët e komisionit për Legjislacion kanë marrë vendim për shpalljen e konkursit për zgjedhjen e drejtorit të Agjencisë Kundër Korrupsionit.

Komisioni për Legjislacion Miraton Planin e Punës për 2016

Pa praninë e anëtarëve nga partitë opozitare, Komisioni për Legjislacion ka miratuar Planin e Punës së Komisionit për vitin 2016.