Postet nga: agim aliu

(FOTO) Mbeturinat prishin pamjen e bukur të muralit në Ferizaj

Qyteti i Ferizajt njihet për muralet të cilat i japin pamje të bukur qytetit, mirëpo mbeturinat rreth tyre po e shëmtojnë atë.

FOTO: Bërllok gjithandej në Ferizaj

Një ecje rreth e përqark qytetit të mjafton për të parë se rrugët e qoshet e qytetit  të Ferizajt janë vërshuar nga mbeturinat.

Ish-deputetja e PDK-së punësohet drejtore e një shkolle në Ferizaj

Në një konkurs të fundit të shpallur për drejtorë dhe zëvendësdrejtorë të disa shkollave në Ferizaj, është punësuar edhe një ish-deputetja e Partisë Demokratike të Kosovë...

“Pastërtia” në Ferizaj, nuk arrin të mbledh mbeturinat, shkak edhe makineria e vjetërsuar

Rreth 100 punëtorë, sa janë të punësuar në kompaninë Rajonale të Mbeturinave “Pastërtia” në Ferizaj, janë duke pasur telashe me pajisjet e punës.

VIDEO: Përurohet nënkalimi "Bashkimi i Qytetit" në Ferizaj

Para qindra qytetarëve ferizajas i pari i Komunës Agim Aliu përuroi nënkalimin e quajtur "Bashkimi i Qytetit".

Agim Aliu deklaron 57 mijë euro para të gatshme

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit se posdedon 55 ari tokë, e cila kap vlerën e 200 mijë euro.

Vdes pronari i restorantit ku ndodhi shpërthimi i bombolës së gazit në Ferizaj

Sot ka vdekur pronari i restaurantit "Steakhouse" që mbeti i lënduar rëndë nga shpërthimi i bombolës së gazit në këtë fillimvit në Ferizaj.

Kryetari i Ferizajt ngushëllon familjarët e viktimave të aksidentit të sotëm

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka ngushëlluar familjarët e viktimave që humbën jetën në një aksident trafiku që ndodhi sot në magjistralen Ferizaj-Shtime, ...