Postet nga: Agim ademi

Polici: Në veturën e të akuzuarve ishte një shtetas afrikan

Në Gjykatën e Gjilanit është mbajtur seanca gjyqësore në rastin e Driton Hajdarit dhe Muhamet Shabanit nga Prishtina, të akuzuar se në bashkëkryerje kanë kryer veprën ...

I akuzuar për ryshfet dhe moslajmërim të veprës penale, ish-komandanti i Policisë nuk e pranon fajësinë

Në Gjykatën e Gjilanit sot vazhdoi shqyrtimi gjyqësor ndaj ish-komandantit të stacionit policor në Novobërdë, Shukri Aliu, i akuzuar për dy vepra penale: marrje ryshfeti dhe ...

Kryetari i FFK-së tregon se çka do të bëhet nëse Kosova del e para në Grupin D

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, në një intervistë për Kallxo.com, ka treguar se çka do të bëhet me Kosovën në...

Të akuzuarit për keqpërdorim të detyrës Sasha Mirkoviq dhe Zharko Dejavoniq nuk paraqiten në Gjykatën e Gjilanit

Në Gjykatën Themelore të Gjilanit ka dështuar të mbahet shqyrtimi gjyqësor për shkak se munguan të akuzuarit Sasha Mirkoviq  dhe Zharko Dejavoniq.

Stadiumi i Prishtinës i gatshëm për në shtator (FOTO)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi, dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, inspektuan sot punimet në Stadiumin e Prishtinës.

Presidenti i ri i FFK-së takoi trajnerin e kombëtares së Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ka pritur në takim pune trajnerin e kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, i cili ishte i ...

VIDEO - Agim Ademi zgjedhet në krye të FFK-së

Nënkryetari i derisotëm i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ka marrë drejtimin e kësaj federate, pas votimit në kuvendin e jashtëzakonshë...

Arrest Shtëpiak Për Tri Mjeket e Gjilanit

Gjyqtari Agim Ademi refuzoi kërkesën për paraburgim ndaj Shaqirit e Zeqirit, por ndaj tyre vendosi masën e arrestit shtëpiak, njëjtë siç aprovoi arrestin shtë...