Postet nga: Afrim Shefkiu

Specialja kërkon paraburgimin e kosovares që doli kundër vrasjes së gjeneralit iranian Qasem Suleiman

Prokuroria Speciale ka deponuar në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit Ikballe Hudutit, e dyshuar për shtytje në kryerjen e veprave terroriste.

Mashtrimi i mbi 500 kosovarëve për viza pune në Gjermani, të akuzuarit rrëfehen para gjyqit

 

Gjykimi për mashtrimin e mbi 500 kosovarëve me viza pune gjermane

Flamur Hoxha, drejtor i shkollës ‘DBBS’, i akuzuar nga Prokuroria për mashtrim të më shumë se 500 personave, shpëlarje parash, falsifikim të dokumenteve ka dhënë mbrojtjen e ...

Veprimi i paprecedent i kosovarit si ish-pjesëtar i ISIS-it, e veshi djalin 3 vjeçar me eksploziv

Gjykata e Prishtinës e gjeti fajtor Visar Qukovcin për veprën penale pjesëmarrje në terrorizëm.

Shtyhet seanca e dhënies së mbrojtjes nga të akuzuarit për mashtrim me viza pune

Në gjykimin e Flamur Hoxhës dhe Besim Rexhajt, të cilët nga Prokuroria Speciale akuzohen për veprat penale - shpëlarje parash, mashtrim, dhe raste të posaçme ...

Ish-anëtari i ISIS-it Agon Misini pranon fajësinë për terrorizëm

 

Familja Dehari kërkon që të riangazhohet Instituti zviceran për zbardhjen e vdekjes së Astrit

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, ka publikuar në rrjetin social ‘Facebook’, kërkesën që Instituti zviceran të riangazhohet për zbardhjen e vdekjes së Astrit Deharit.

Gjykimi i Granit Elshanit: Sa armë u përdorën në përleshjen në diskotekën e Pejës?

Në rigjykimin e Granit Elshanit, i cili po akuzohet për incidentin e janarit të vitit 2010, ku nga plumbat u vra një person e tre të tjerë u plagosën, ...