Postet nga: Afrim Shefkiu

Gjykata dënon gruan kosovare që bashkë me familje iu bashkua ISIS-it në Siri

Jetesa Lutfiji e akuzuar për organizim dhe pjesëmarrje në grupet terroriste, u shpall fajtore dhe u dënua me 2 vite burgim me kusht.

Pranon fajësinë e akuzuara se kishte punuar për ISIS-in

D.D, e akuzuar për organizim dhe pjesëmarrje në grupet terroriste doli sot para Gjykatës së Prishtinës për tu ballafaquar me akuzën.

Pranon fajësinë e akuzuara se me familje iu bashkua ISIS-it në Siri

Jetesa Lutfiji e akuzuar për organizim dhe pjesëmarrje në grupet terroriste ka dalur sot para Gjykatës së Prishtinës

I akuzuari për terrorizën nuk u soll nga Burgu i Dubravës në Gjykatë, dështon seanca

Seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për terrorizëm, Genc Selimi, Valon Shala, Ardian Mehmeti dhe Nuredin Sylejmani ka dështuar të mbahet.

Prokurori jashtë vendit, shtyhet seanca gjyqësore e Granit Elshanit

 

Dosja e Prokurorisë: Gruas i vdiq burri në Siri dhe u martua me një ushtar të ISIS-it

E.S, një grua nga Kosova ka pranuar fajësinë për pjesëmarrje në grupin terrorist ISIS.

Përmbajtja e deklaratës së Valdet Kelmendit të vrarë për konfliktin e familjeve Elshani dhe Kelmendi

Nata e festës së vitit të ri në njërën nga diskotekat e Pejës do t'i kthehej në tragjedi Valdet Kelmendit.

Kosovarja që doli kundër vrasjes së gjeneralit iranian, del para gjyqit

Ikballe Huduti është sjellë para gjykatës në Prishtinë, për t`u përballur me kërkesën e prokurorit special Afrim Shefkiu për caktimin e masë së ...