Postet nga: afrim salihu

Dosja e Prokurorisë: I akuzuari gjuajti në drejtim të turmës me sëpatë kuzhine

Në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Gjilanit sot janë ulur Gazmend Hajdini, Gzim Zymberi dhe Enes Kuq, të cilët po përballen me vepra penale ...

“S’ka njeri që nuk gabon”, pranon fajin i akuzuari për shitje të armëve

Bajram Syla, i akuzuar nga Prokuroria për shitje të armëve dhe fishekëve  sot pranoi fajësinë para Gjykatës së Prishtinës.

Skandali me tenderin për armët e Policisë, të akuzuarit kundër vendimit të Gjykatës Supreme

Mbrojtësit e të akuzuarve për skandalin me tenderin për armët e Policisë së Kosovës, të dy biznesmenëve Armend Selimi dhe Astrit Pira si dhe ...

Kontrabandimi me migrantë, i dëmtuari: Deklarata ime në Polici është keqinterpretuar

Në Gjykatën e Gjilanit është mbajtur seancë në rastin e Isak Verbocit, i cili po akuzohet për veprën penale kontrabandim me migrantë e mbetur në tentativë.

Dëshmitari: 13 plumba u shkrepën në konfliktin tek ‘Sami Frashëri’

Adhurim Krasniqi dhe Fatbardh Abazi, të akuzuar për veprën penale vrasje e rëndë në tentativë, u mbrojtën në heshtje.

Rrëfimi i Zenel Dushicës për rrahjen nga Policia në Gjilan

Në gjykatën e Gjilanit, ka vazhduar procesi gjyqësor ndaj të akuzuarve Zenel, Muharrem e Izat Dushica nga Gjilani, për shkak se dyshohen që kanë kryer veprën ...

DJ në Zvicër e Angli, Avokat në Kosovë

DJ në Zvicër e Angli, Avokat në Kosovë

Me nostalgjinë e kohës kur ka punuar si DJ në vendet perëndimore ai sot ushtron profesionin e avokatit në Kosovë duke vazhduar koleksionimin e muzikës me pajisje ...

Dalin Para Gjykatës ‘Ushtarët’ e Lavdrim Muhaxherit

Dalin Para Gjykatës ‘Ushtarët’ e Lavdrim Muhaxherit

Dy personat që u arrestuan gjatë aksionit të Policisë së Kosovës ditën e diel dolën sot para gjyqtarit të procedurës paraprake për caktimin e masë...