Postet nga: Afganistan

Zgjedhjet presidenciale në Afganistan, rizgjidhet presidenti aktual

Presidenti aktual i Afganistanit, Ashraf Ghani, është rizgjedhur edhe për një mandat.

SHBA dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve

Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të ...

Vriten 2 ushtarë amerikanë

Vriten 2 ushtarë amerikanë

Dy ushtarë amerikanë janë vrarë dhe gjashtë të tjerë kanë mbetur të plagosur në një sulm në Afganistanin lindor.

Pakistani mbyll vendkalimin kryesor kufitar me Afganistanin

Pakistani mbylli një vendkalim kryesor kufitar me Afganistanin, pasi dy predha goditën territorin e Pakistanit nga ana tjetër e kufirit, thanë zyrtarët.

Ushtria amerikane konfirmon rrëzimin e avionit të saj në Afganistan

Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit, konfirmoi ushtria e Shteteve të Bashkuara.

Rrëzohet avioni i pasagjerëve në Afganistan

Një aeroplan pasagjerësh është rrëzuar në lindje të Afganistanit, raporton BBC.

Moti i ligë në Afganistan dhe Pakistan lë 48 persona të vdekur

Temperaturat e ulëta në disa pjesë të Afganistanit dhe Pakistanit kanë lënë 48 persona të vdekur, kanë thënë zyrtarët teksa autoritetet kanë tentuar të hapin për ...

Të paktën 17 persona vdesin nga temperaturat e ulëta në Afganistan

Temperaturat shumë të ulëta kanë lënë të vdekur së paku 17 persona në Afganistan të shtunën, deklaruan autoritetet, përderisa reshjte e mëdha të borës dhe ...