Postet nga: Aeroporti Ndërkombëtar "Adem Jashari"

Aeroporti i Prishtinës paralajmëron që mund të ketë vonesa dhe probleme me bagazh të atyre që udhëtojnë nga Gjermania

Qytetarët që do të udhëtojnë me kompaninë Lufthansa nga aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ janë paralajmëruar se do të mund të kenë vonesa ...

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Aeroportit dhe ASHNA-s

Prokuroria Speciale ka ngritur sot aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës si dhe të Agjencisë për Shërbime të Navigacionit Ajror (ASHNA), ...

Mjegulla në Aeroportin e Prishtinës shkakton vonesa në aterrimin e aeroplanëve

Mjegulla që ka rënë sot në mëngjes në zonën e Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” ka shkaktuar vonesa në aterrimin e disa aeroplanëve.

Rëniet ‘lokomotivë’ të shifrave në transportin me tren, bie edhe numri fluturimeve

Në transportin hekurudhor në territorin e Kosovës ku janë gjithsej 333 km binarë për transport, pati përgjysmim të numrit të pasagjerëve dhe për -86 për ...

Aeroporti i Prishtinës: Nuk ka fluturime deri më 27 qershor

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ ka njoftuar qytetarët se deri më 27 qershor do të vlejë ndalesa për fluturime.

Aeroporti i Prishtinës anulon fluturimet për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” ka njoftuar se ka anuluar të gjitha fluturimet për nesër, më 18 qershor 2020.

Kadri Veseli e quan absurd ndalimin e fluturimeve në Aeroportin e Prishtinës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka reaguar pasi janë bllokuar fluturimet në Aeroportin e Prishtinës.

Ministri i Shëndetësisë tregon kur hapet aeroporti, flet edhe për shërbimin e vizave

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka dhënë detaje në lidhje me nisjen e shërbimeve për pajisje me viza në ambasadat e BE-së në Kosovë si ...