Postet nga: Aeroporti i Gjakovës

Aeroporti i Gjakovës drejt shndërrimit në Aeroport ushtarak?

Me propozimin e ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha, Aeroporti i  Gjakovës ka kaluar nën kompetencat e Ministrisë nevoja të FSK-së.

Të miturit i vjedhin dritat e Aeroportit të Gjakovës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë vjedhur dritat e ndriçimit të Aeroportit të Gjakovës.

Vjedhin kabllo të rrymës në Aeroport të Gjakovës

Një punëtor në sigurimin e Aeroportit të Gjakovës ka raportuar në polici se persona të panjohur kanë vjedhur kabllo të rrymës.

Lluka në Gjakovë për Funksionalizimin e Aeroportit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka deklaruar se Aeroporti i Gjakovës  është një aset jashtëzakonisht i madh për vendin dhe nuk duhet të lihet të shkatë...

Mustafa Premton Mbështetje për Aeroportin e Gjakovës

Kryeministri Mustafa me dy ministra të kabinetit të tij Haki Demollin e Lutfi Zharkun, drejtuesit e ministrive të FSK-së dhe infrastrukturës vizitoi Aeroportin e Gjakovës.

Mustafa: Aeroporti i Gjakovës, Aset i Rëndësishëm i Kosovës

Kryeministri Isa Mustafa ka theksuar përkushtimin e Qeverisë së Kosovës që në muajt në vijim të punohet fuqishëm në funksionalizimin e Aeroportit të Gjakovës.

30 Mijë Euro për Aeroportin e Gjakovës

Në mbledhje 30 mijë eurot për Aeroportin e Gjakovës qeveria i ndau si ndihmë urgjente.