Postet nga: adnan rrustemi

Kandidati i LVV-së ia uron fitoren Imri Ahmetit në Lipjan

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendose për kryetar të Lipjanit, Adnan Rrusyemi, is ka uruar fitoren Imri Ahmetit të LDK, pasi sipas rezultateve preliminare të zgjedhjeve ky i fundit ë...

LVV premton 5 çerdhe në Lipjan

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Lipjant, Adnan Rrustemi në Debat Pernime ka thënë se kanë paraparë ndërtimin 5 çerdheve në këtë komunë.

Vetëvendosje në Lipjan e kandidon për kryetar Adnan Rrustemin

Lëvizja Vetëvendosje në Lipjan e ka kandiduar për kryetar të kësaj komune, Adnan Rustemin.

Rrustemi: Gjyqtari Driton Muharremi ka cenuar rëndë sistemin e drejtësisë

Kryetari i Komisionit për Legjislacion Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, Adnan Rrustemi ka rikonfirmuar se Komisioni ka iniciuar procedurën e ...

Projektligji për Automjete, deputeti i PDK-së thotë se disa nene janë kundërkushtetuese

Me 7 vota për, asnjë abstenim dhe asnjë votë kundër, Komisioni për Legjislacion e ka votuar projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete.

Deputeti i LVV-së për opozitën: Hajni bërtet: Kapeni hajnin!

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi ka akuzuar partitë opozitare, të cilat kanë thënë se Qeveria po synon kapjen e institucioneve.

Ndryshimi i Kodit të procedurës penale që lehtëson gjykimin në mungesë për krime lufte, kaloi në Komisioni për Legjislacion

Komisioni për Legjislacion ka shqyrtuar dhe e ka miratuar me 10 vota për kërkesën e Ministrisë së Drejtësisë për shqyrtim me urgjencë të Projektligjit pë...

Propozimi i Rrustemit për Projektligjin për Zgjedhje

Kryetari i Komisionit për Legjislacion, deputeti Adnan Rrustemi në fillim të seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës ka paraqitur propozimin e Komisionit para Kuvendit të ...