Postet nga: Adil Behramaj

Përplasje mes këshilltarëve të presidencës dhe qeverisë, Beqiri i përgjigjet Behramajt

Paraditen e sotme, këshilltari i presidentit Thaçi, Adil Behramaj bëri një varg kritikash në adresë të këshilltarit të kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri dhe ekzekutivit kosovar.

Këshilltari i Thaçit: Nuk ka bashkëpunim mes Presidentit dhe Kryeministrit për dialogun

Këshilltari i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, Adil Behramaj, tha se nuk ka bashkëpunim mes Kryeminsitrit dhe Presidentit, e as bashkëpunim Qeveri- opozitë lidhur me ...

Këshilltari i Thaçit: Hoti nuk e përfaqëson as fshatin e tij në Bruksel, s’u koordinua me Presidentin

Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka kritikuar Kryeministrin Avdullah Hoti, i cili sot do të takohet në Bruksel me Presidentin  e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ...

Këshilltari i Thaçit: 'Partizanët' e LVV-së po përdorin deklaratat e gazetarit për t'i dhënë konotacion shtetëror

Deklarata e gazetarit Baton Haxhiu në një debat televiziv në lidhje me amnistinë e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë ka nxitur reagime të shumta.

Këshilltari i presidentit – Vjosa Osmanit: Thirre seancën dhe lëri lojërat politike!

Adil Behramaj, këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, ka reaguar pas kërkesës së kryeparlamentares Vjosa Osmani drejtuar IKShPK-së për mbajtje të seancës për ...