Postet nga: abuzimet

Spanjë: Kisha pranon të kompensojë viktimat e abuzimeve

Kthesë në Madrid: Ndryshe nga qëndrimi i saj i mëparshëm Kisha Katolike Spanjolle dëshiron të kompensojë financiarisht të gjitha viktimat e abuzimit seksual në institucionet e ...

Abuzimet në tender, shkon për gjykim çështja ndaj ish drejtuesve të Bashkisë së Bulqizës

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit njoftoi sot se ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim 8 ish drejtuesë dhe ...

Regresi shqetësues i të drejtave të komunitetit LGBT në Evropën Lindore

Duke nisur nga sulmet fizike, abuzimet online dhe ndryshimet në legjislacion, komuniteti LGBT (homoseksual, lesbike, biseksual, transgjinor) në Evropën Lindore dhe atë Qendrore ka pasur pak momente të lumtura ...

Gjilan: Gruaja obligohet të abortojë dhunshëm në muajin e pestë

Policia ka arrestuar një burrë nga Gjilani me dyshimin se e ka obliguar gruan e tij të kryej abort të dhunshëm.

Pejë: Rast i ri, vajza e mitur dyshohet se u abuzua seksualisht

Një person është arrestuar të dielën mbrëma me urdhër të Prokurorisë së Pejës nënë dyshimin se kishte keqpërdorur seksualisht një të mitur të komunitetit ...

MSh-së i kthehen në punë disa nga të suspenduarit për keqpërdorime

Naim Bardiqi, sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë në një intervistë për KALLXO.com tha se me marrjen e postit të Sekretarit të Ministrisë ka hasur në shumë ...