Postet nga: Ableard Tahiri

Murati: 60 nga 90 milionë eurot e zotuara për krizë energjetike janë alokuar - LIVE

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Kosovës është duke intervistuar Hekuran Muratin, ministër i Financave, Punës dhe Transfereve.

Rizvanolli tregon si u ndanë 20 milionë euro subvencion për tejkalimin e krizës me rrymën

Qeveria e Kosovës në dhjetor 2021 kishte ndarë 20 milionë euro për Korporatën Energjetike të Kosovës, për mbështetje të tejkalimit të krizës energjetike në vend.

Tahiri ka deklaruar shtëpi dhe toka në vlerë mbi 1 milion euro

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Abelard Tahiri, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kudër Korrupsion.

Tahiri deklarohet gjatë protestës së veteranëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Albelard Tahiri është deklaruar për media gjatë protestës së veteranëve të OVL- UÇK-së.

Tahiri kërkon edhe njëherë falje për fyerjen në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri edhe njëherë ka kërkuar falje për sharjen e tij sot në seancën e Kuvendit të Kosovë...

Tahiri: Qeveria është duke manipuluar me të madhe shifrat dhe statistikat për furnizim me rrymë

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Ableard Tahiri ka paralajmëruar inicimin një seance të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës kundër ngritjes së çmimit të energjisë.

Kushtetuesja shfuqizon vendimin e Kuvendit për shkarkimin e 5 anëtarëve të KPMShCK-së

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka njoftuar se vendimi i Kuvendit për shkarkimin e pesë anëtarëve të Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës për Shë...

Abelard Tahiri - ministrit të Financave: Mos i ofendoni sindikatat!

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, e ka quajtur të papranueshme siç i ka quajtur ai “ofendimet e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ...