Postet nga: Abi Çarshia

Komuna e Haskukës e vendosur për rrënimin e objektit pa leje të kompleksit ‘Abi Çarshia’

Drejtoria e Inspektoratit në Komunën e Prizrenit janë shprehur të bindur se vendimi i tyre për rrënimin e objektit ‘Abi Çashia’ është i ligjshëm dhe si ...

Bizneset i dalin në mbrojtje ‘Abi Çarshisë’

Oda Ekonomike e Kosovës i ka dalur në mbrojtje qendrës tregtare "Abi Çarshia", në Prizren, një pjesë e së cilës ka nisur të rrënohet nga Komuna ...

Prokuroria: Rrënimi te "Abi Çarshia" është i kundërligjshëm

Prokuroria Themelore në Prizren ka mbajtur konferencë në lidhje me rrënimin e një pjese të kompleksit të qendrës tregtare 'Abi Çarshia' në Prizren.

Komuna e Prizrenit: Policia nuk na ka asistuar për rrënim të objektit pa leje në ‘Abi Çarshia’

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, dhe drejtori i Inspektoratit në këtë Komunë, Islam Thaqi, në një konferencë të jashtëzakonshme për media kanë thënë ...

LVV reagon pas sulmit ndaj aktivistëve gjatë rrënimit në 'Abi Çarshia'

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me sulmin që ka ndodhur dje në Prizren ndaj pesë aktivistëve të kësaj Lëvizje.

“Abi Çarshia” reagon ndaj rrëzimit të objektit, kërkon kompensim nga komuna

Investitori i qendrës tregtare ‘Abi Çarshia’ ka reaguar ndaj rrënimit që sot Komuna e Prizrenit i ka bërë një pjese të objektit.

Inspektorati në Prizren pengohet ta rrënojë objektin pa leje në ‘Abi- Çarshia’

Drejtoria e Inspektoratit në Prizren sot ka shkuar të rrënojë një pjesë të qendrës tregtare të quajtur ‘Abi- Çarshia’, në pronësi të Irfan Fushës, ish-kandidat pë...