Postet nga: abelard tahiri

Qeveria e Kosovës Ndan 40 Mijë Euro për Një Shkollë në Bujanoc

Qeveria e Kosovës ndau sot 40 mijë euro për nevoja të një shkolle në Bujanoc.

Ministri Tahiri Viziton Luginën e Preshevës

Ministri i Drejtësisë i Kosovës, Abelard Tahiri, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Luginën e Preshevës.

BE Konfirmon: Nesër Fillon Zbatimi i Marrëveshjes së Drejtësisë për Veriun

Bashkimi Europian konfirmoi të hënën se nesër do të hyjë në fuqi marrëveshja për drejtësinë, e arritur në kuadë rtë dialogut ndërmjet Kosovë...

Ministri i Drejtësisë Flet për Rastin 'Pronto' dhe Gjykatën Speciale

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ishte i ftuar në emisionin “Kojshia Show”, në RTV 21.

Ministri Kërkon Përgjegjësi për Ikjen e një të Burgosuri

Abelard Tahiri, ministri i Drejtësisë ka treguar sot nëpërmjet Facebook-ut se një i burgosur që po trajtohej në QKUK mbrëmë është arratisur prej atje.

Tahiri: Tërësisht e Papranueshme Vrasja e të Riut

Abelard Tahiri, ministri i Drejtësisë reagoi nëpërmjet një postimi në Facebook, pas vrasjes së sotme të një 16 vjeçi në Prishtinë.

Këshilltari i Presidentit: Dardan Molliqaj, Përgjegjës për Bombat Ndaj Kuvendit dhe RTK-së

Në një postim në Facebook, Abelard Tahiri, i cili është edhe anëtar i kryesisë së PDK-së, e quajti Molliqajn “kriminel ordiner” ndërsa kritikoi organet e drejtësisë që ...

Stafi i Presidentit në Konventën e Partisë

Hashim Thaçi ka premtuar se do të jetë përfaqësues i unitetit të popullit ditën kur është zgjedhur President i Kosovës.