Postet nga: abelard tahiri

Ministri Tahiri: Gjykata Speciale Tashmë Është një Fakt i Kryer

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin për situatën e krijuar rreth përpjekjes për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale, nismë kjo ...

Sokol Zogaj Nuk Është në Dijeni për Lirimin e të Dyshuarit për Sulmin Ndaj Tij

Gjatë ditës së sotme është raportuar se 37 vjeçari me inicialet B.A., i cili dyshohet për sulmin kundër drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës, ...

Ministri i Drejtësisë Dënon Vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka dënuar vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Ministri Tahiri për Specialen: Obligohem t'i Zbatoj Vendimet e Kuvendit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i pyetur rreth iniciativës së deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale tha se është në duar të ...

Ministri Kërkon Punë Pas Rritjes së Rrogave të Gjyqtarëve

Tahiri, së bashku me Nehat Idrizin, kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, kanë bërë vizitë në Gjykatën Themelore në Prizren, ku janë pritur nga kryetari ...

Tahiri: Gjyqtarët dhe Prokurorët- Pagat më të Larta në Rajon

Gjatë vizitës që i bëri Këshillit Gjyqësor të Kosovës, ministri i drejtësisë Abelard Tahiri tha se gjyqtarët dhe prokurorët e Kosovës ...

Ministri Premton ‘Trajtim të Dinjitetshëm’ për Viktimat e Dhunës Seksuale Gjatë Luftës

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në një takim njoftues ekipin e Amnesty International, të përbërë nga  Gauri van Gulik, Zëvendës Drejtoreshë pë...

Ministri Tahiri i Vendosur për Konfiskimin e Pasurive të Fituara nga Krimi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri bëri të ditur se do të bëjë gjithqka brenda mundësive për të ndryshuar legjislacionin lidhur me konfiskimin e të ardhurave ...