Postet nga: Abdullah Hoti

Ukë Rugova, Astrit Haraqija e të tjerët, sërish mohojnë akuzat

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca gjyqësore për rastin ndaj të dyshuarve për krim të organizuar me viza italiane, ndaj të akuzuarve ish deputetit ...

Hoti: Ne nuk i diskutojmë vendimet e drejtësisë edhe kur s’na konvenojnë

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, në përmbyllje të fushatës zgjedhor tha se LDK ka kulturë demokratike për të respektuar institucionet shtetërore dhe ...

Promovohet kompleti i veprave të Anton Çettës

Instituti Albanologjik i Prishtinës ka promovuar sot kompletin e veprave të Anton Çetës, në 13-të vëllime.

Kryeministri Hoti përcjell mesazh urimi për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka përshëndetur zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut.

Isa Mustafa reagon pasi Hoti anuloi udhëtimin në Uashington

I pari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një postimi në facebook ka reaguar pasi kryeministri i vendit ka anuluar pjesmarrjen e tij në takimin e 27 qershorit në Uashington.

Hoti: Qeveria është në proces të aktivizimit të memorandumit me Ambasadën britanike për rekrutim

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti, ka thënë se Qeveria është në proces të riaktivizimit të Memorandumit të bashkëpunimit me Ambasadën e Britanisë së Madhe, që i ...

Kryeministri i Hungarisë uron Hotin për postin e kryeministrit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pranuar letër urimi nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, me rastin e marrjes së detyrës në krye të ...

Qeveri e re me presione të vjetra

Qeveria e re e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri, Avdullah Hoti, sipas analistëve politikë në Kosovë do të përballet me presion e sfida të mëdha, ...