Postet nga: Abdixhiku

Sot takohen Kurti dhe Abdixhiku

Kryeministri Albin Kurti, pritet që sot të takohet me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku. Takimi Kurti-Abdixhiku pritet të mbahet në ora 11:00 në objektin e Qeverisë së ...

Abdixhiku: LDK i ka propozuar këto ndryshime shumë kohë më parë, por jo me shantazh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në Kuvend tha se LDK kohë më parë ka dhënë një propozim të tillë, për ndryshimin e Ligjit mbi ...

Lumir Abdixhiku nis takimin me Vjosa Osmanin

Kryetari I Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhkiu në këto momente është duke e zhvilluar takimin me pretendenten për president të vendit, deputetet Vjosa Osmani.

LDK sot zgjedh kryesinë e re të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbledhë për herë të parë Këshillin e ri Drejtues. Pikat e rendit të ditës do të jenë platforma e kryetarit ...

Kurti dhe Osmani takohen sot me Hoxhajn e Haradinajn

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe u.d e presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani sot fillojnë takimet me subjektet politike me qëllim të konsultimit pë...

Abdixhiku: Telekomi 2 mijë punëtorë më shumë se IPKO, me treg afërsisht të njëjtë

Lumir Abdixhiku, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, gjatë interpelancës në lidhje me situatën dhe gjendjen financiare në ndërmarrjet publike të Telekomit dhe të Postës ...