Postet nga: AAK

VIDEO- Të rinjtë e AAK-së i gjuajnë Albin Kurtit 'Plazma' në oborr të Qeverisë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e ka mbajtur një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës duke kundërshtuar heqjen e tarifën 100 për qind ...

Nitaj për Qeverinë Kurti: Qeveri me "hu në krah"

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj e ka quajtur Qeverinë Kurti, qeveri me "hu në krah", duke u nisur nga shkarkimet e ...

AAK kundër qeverisë Kurti: Në fillim në Kuvend, nuk i përjashton as protestat

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka mbajtur mbledhjen e grupit parlamentar në të cilën edhe një herë është theksuar që kjo parti nuk e do ...

Nesër Grupi Parlamentar i AAK-së mban mbledhje të jashtëzakonshme për taksën

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka planifikuar që të mbajë nesër një mbledhje të jashtëzakonshme.

Asambleistja e Prishtinës largohet nga AAK 15 muaj pas aderimit, kritikon partinë

Asambleistja në Komunën e Prishtinës, Fiknete Bejta ka dhënë dorëheqje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Shkumbin Demalijaj i reciton Albin Kurtit

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demalijaj e ka nisur fjalimin e tij në Kuvend me ne poezi për Albin Kurtit.

Video: Përplasja e deputetes së AAK-së me nënkryetaren e Kuvendit, Arbërie Nagavci

Përfaqësuesja e Grupit Parlamentar të AAK-së, deputetja Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit i ka pasur disa polemika më nënkryetaren e Kuvendit nga rahë...

AAK nuk do të votojë qeverinë Kurti

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar marrëveshjen që u nënshkrua sot mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.