Postet nga: AAK-PSD

Koalicioni AAK-PSD nga Lipjani premton transformim në arsim e shëndetësi

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj në tubimin e sotëm elektoral në qytetin e Lipjanit ka kërkuar nga qytetarët që të votojnë pë...

AAK-PSD premtojnë rritje të pagave në sektorin publik dhe ligj për Mitrovicën

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj të hënën në Obiliq ka premtuar rritje të buxhetit për këtë komunë, rritje të pagës ...

Haradinaj premton luftë të pa kompromis kundër korrupsionit

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka premtuar se do ta luftojë korrupsionin pa kompromis.

PZAP-ja dënon me 9 mijë e 500 euro të tjera AAK-PSD për përdorim të zyrtarëve policorë në fushatë

Pas gjobës prej 6 mijë eurove që ia dha të premten, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka dënuar edhe me 9 mijë e 500 euro të tjerë koalicionin ...

Koalicioni AAK-PSD gjobitet me 6 mijë euro nga PZAP

Koalicioni AAK-PSD janë të gjobiturit e radhës nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP).

AAK - PSD prezantojnë Projektligjin për Qeverinë

Koalicioni parazgjedhor Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Partia Socialdemokrate (PSD), në një konferencë për media kanë shpalosur synimin e qeverisë ardhshme pas zgjedhjeve pë...

Imri Ahmeti i LDK-së largon billbordin e Ramush Haradinajt nga oborri i shkollës

Komuna e Lipjanit e ka larguar billbordin e vendosur nga koalicioni AAK-PSD, të kandidatit të tyre Ramush Haradinaj, i cili ishte vendosur në oborrin e shkollës ‘Vëllezërit ...

Haradinaj: Prodhuesit që punësojnë gra do të kompensohen me gjysmën e pagës

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar një takim me gratë e komunës së Suharekës.