Postet nga: 4 korriku

Hoti: Urime 4 korriku Amerikë!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për përvjetorin e tyre të pavarësisë.

Historiku i 4 korrikut, lindja e pavarësisë amerikane

Historiku i 4 korrikut, lindja e pavarësisë amerikane

E katërta e korrikut, e njohur gjithashtu si Dita e Pavarësisë për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka qenë një festë federale që nga viti 1941, por ...

Haradinaj: Amerika i dha kuptim paqes e lirisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën e Pavarësisë së ShBA-së ka marrë pjesë në manifestimin e saj në kampin Bondsteel, ku gjenden trupat amerikane.

Thaçi: Çdo 4 korrik, Kosova dhe shqiptarët emocionalisht janë bashkë me Amerikën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ditën e Pavarësisë.

Haradinaj uron popullin amerikan për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar popullin dhe shtetin amerikan për nder të ditës së 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë së ShBA-së.

Përurohet objekti i ri i Ambasadës së ShBA-ve pikërisht në 243-vjetorin e shpalljes së pavarësisë

Në 243-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së SHBA-së, sot bëhet përurimi i objektit të ri të Ambasadës së SHBA-së.

FSK ngrit Flamurin e ShBA-së për të shënuar '4 Korrikun - Ditën e Pavarësisë'

Në nderim të 4 korrikut – Ditës së Pavarësisë së ShBA-së, sot Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës - FSK do ta bëjë ngritjen e ...

Dekorohen sheshet e Prishtinës për pavarësinë e Amerikës

Sheshet e Prishtinës kanë filluar të dekorohen me flamuj të Amerikës.