Postet nga: 4 korriku

Haradinaj: Nga viti 1999, 4 Korriku është bërë ditë feste edhe për shqiptarët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në përvjetorin e pavarësisë.

Guvernatori i BQK-së uron ShBA-në për përvjetorin e pavarësisë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për 4 korrikun, Ditën e pavarësisë.

Trump thotë se 'fashizmi po sulmon' vlerat dhe historinë amerikane

Presidenti amerikan, Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara janë nën sulm nga një “fashizëm i ri i majtë” që ka një sjellje “totalitare” ndaj vlerave dhe historisë ...

Kurti: Mirënjohës për rolin e pazëvendësueshëm të Amerikës në arritjet tona

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka uruar Amerikën për përvjetorin e pavarësisë.

Zemaj për pavarësinë e ShBA-së: Në politikë dhe në luftën kundër COVID-19 do të triumfojmë së bashku

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për përvjetorin e pavarësisë.

Ambasada e SHBA-së feston virtualisht 4 korrikun, falënderon Kosovën për bashkëpunimin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës ka njoftar se këtë vit feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit me temën “...

Flamuri amerikan vendoset para hyrjes së Kuvendit, Osmani: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës

Për nder të 244 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, flamuri amerikan është vendosur para hyrjes së objektit të Kuvendit të Kosovës.

Thaçi uron ShBA-në për përvjetorin e pavarësisë

President i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për përvjetorin e tyre të pavarësisë.