Postet nga: 25-vjetori i çlirimit të Kosovës

Kurti dhe Begaj flasin për shtimin e bashkëpunimit në fushën e arsimit dhe mbrojtjes 

Në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.

Në 25-vjetorin e çlirimit, në Ferizaj inaugurohet shtatorja e ish-kryeministrit britanik Tony Blair

Në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, sot, më 12.06.2024, në Ferizaj u zbulua shtatorja e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair.

Presidenti i Shqipërisë në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, shëtit me presidenten Vjosa Osmani në Gërmi dhe sheshet e Prishtinës

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka vizituar Kosovën sot më 11.06.2024, një ditë para 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Vazhdon traditën e Rugovës, presidentja Osmani i dhuron një gur kristali mikut të madh të Kosovës, Tony Blair

Presidentja Vjosa Osmani i ka dhuruar një gur kristali ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair, gjatë një takimi që kanë zhvilluar sot, më 10.06.2024.

Kryetari Rama dekoroi të mbijetuarin e Srebrenicës

Kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama i ka dhuruar Çelësin e qytetit drejtorit ekzekutiv të Qendrës Përkujtimore në Srebrenicë (Bosnje dhe Hercegovinë) njëherësh i mbijetuari ...

Presidentja Osmani pret në takim kryeministrin shqiptar, Edi Rama

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Osmani: Kampi "Bondsteel" është mishërim i miqësisë së përjetshme midis Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara

Në kuadër të aktiviteteve të shënimit të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani ka qëndruar në kampin "Bondsteel" të Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara ...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban nesër fjalim në Kuvendin e Kosovës

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të ...