Postet nga: 2022

Donika Gërvalla mori 7,770 euro mëditje, dhe dhurata në vlerë 700 euro nga ndërkombëtarët

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) Donika Gërvalla- Schwarz në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK) ka deklaruar se ka para të ...

Testi i Arritshmërisë shpërndahet në rrjete sociale

Nxënësit e klasave të 9-ta të Arsimit Parauniversitar sot pritet t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë.

BIRN fillon javën e Energjisë së Gjelbër me dokumentarin “Helm n’uje, helm n’ajr”

BIRN, të hënën ka filluar javën e Energjisë së Gjelbër me dokumentarin “Helm n’ujë, helm n’ajr”, që është produksion i konzorciumit ‘Ikonë Studio dhe ...

Miratohet skema programore e RTK-së për vitin 2022

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës në mbledhjes e mbajtur sot, me shtatë vota për dhe asnjë kundër ka miratuar skemën programore të RTK-së për ...

Yllka Gashi kërkon shpërndarje të filmit ‘Zgjoi’, sot fillon votimi i anëtarëve të Akademisë Amerikane për nominim në Oscars

Aktorja Yllka Gashi ka kërkuar përkrahje për filmin ‘Zgjoi’ duke e shpërndarë sa më shumë në rrjete sociale, kjo pasi nga dita e sotme, anëtarë...

Mbi 10 milionë euro, Bordi i RTK-së aprovoi buxhetin e vitit 2022

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës ka aprovuar projeksionin buxhetor për vitin 2022, në vlerë prej 10 milionë e 537 mijë euro.

Kryetari i Odës Ekonomike: Viti 2022 do të jetë shumë më sfidues se viti 2021

Për disa arsye, ekonomia kosovare do të ketë më shumë telashe përgjatë vitit 2022 se në vitin e kaluar.

SHBA, viti 2022 nis me një rritje të shpejtë të rasteve me COVID-19

Viti 2022 fillon me një rritje të shpejtë të rasteve të infektimeve me koronavirus. Javën e fundit të vitit që lamë pas u raportuan më shumë se dy milionë raste ...