Postet nga: 16 VJECARJA

Bahri Hyseni: Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi nuk ishte i pari

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka diskutuar me përfaqësuesit e Këshillit Gjyqësor dhe të Kë...

Deputeti i LVV-së kërkon kujdes në trajtimin e Policisë së Kosovës pas rastit në Drenas

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka kërkuar që të mos përgjithësohen institucionet lidhur me rastin e abuzimit seksual që dyshohet se bë ndaj të ...

Isufi: Të gjithë kriminelët të marrin dënime maksimale

Në seancën e jashtëzakonshme për rastin e një të miture  në Drenas që dyshohet se u abuzua seksualisht, ka folur edhe Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, ...

Visar Ymeri: Nuk ndërtuam shtet që mbron, por shtet që dhunon

Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri tha se e ka të vështirë të flasë për vajzën nga Drenasi, e cila dyshohet se u abuzua seksualisht nga mësuesi ...

Haxhiu ministrit të Brendshëm: Mos e mendo dorëheqjen, por dorëhiqu

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka ngritur disa pyetje për udhëheqësit e institucioneve lidhur me rastin ...

 Deputetja e LDK-së: Edhe pas 11 viteve shtetësi nuk po garantohen të drejtat e njeriut

Në seancën e jashtëzakonshme të thirrur sot nga grupet parlamentare të LDK-së, LVV-së dhe Alternativa, ka folur edhe deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Lirije Kajtazi.

Veseli për rastin e 16 vjeçares: Nuk është në traditën tonë të ndodhin këto raste

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, pas mbledhjes së Kryesisë, ku u caktua që sot të mbahet seancë e jashtëzakonshme për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi, tha ...

Prokuroria kërkon paraburgim për mësuesin dhe doktorin në rastin e 16 vjeçares nga Drenasi

Abuzimi seksual që dyshohet se  i është bërë një 16 vjeçareje nga Komuna e Drenasit ka bërë që Policia e Kosovës, Prokuroria Themelore në Prishtinë të nisin ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!