Postet nga: 14 vjet shtet

Komandanti amerikan mban ligjëratë në xhami për 14-vjetorit e Pavarësisë së Kosovës

Komandanti kryesor i Kampit Amerikan "Bondsteel", Lt.Kolonel Metthew DiNenna, e ka mbajtur një ligjëratë në një xhami në Prishtinë.

Ambasadori amerikan: ShBA është krenare që e quan Kosovën partnere dhe mike (VIDEO)

Në 14-vjetorin e pavarësisë, ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier ka thënë se shteti i tij është krenar ta quaj Kosovën mike dhe partnere.

LDK: Fjalimi i Kurtit në Kuvend ishte përçarës, ofendues, i pavend dhe i padinjitetshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka  vlerësuar se fjalimi i sotëm i kryeministrit të vendit, Albin Kurti në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, ishte ...

Tahiri i PDK-së: Seancën solemne të Kuvendit e lëshuam në shenjë revolte me fjalimin e Kurtit

Shefi i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, tha sot se seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për 14-vjetorin e pavarësisë e ...

Kurti: Nëse korrupsioni na kërcënon çdo ditë, ne do ta luftojmë në çdo orë (VIDEO)

Para ceremonisë së parakalimit të ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Policisë së Kosovë për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ...

Osmani: Pavarësia, e arritura më e madhe e Kosovës (VIDEO)

Para ceremonisë së parakalimit të ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Policisë së Kosovë për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ...

Shell Kosova iu uron të gjithëve Pavarësinë

Shell Kosova ia uron të gjithë kosovarëve kudo që janë Pavarësinë e Kosovës. Tash e 14 vjet, Kosova jonë ecën me këmbët e veta drejt ...

Opozita lëshon sallën e Kuvendit gjatë fjalimit të Kurtit (VIDEO)

Pak pas orës 11:00 ka filluar seanca solemne e Kuvendit të Kosovës e cila po mbahet për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.