Postet nga: 14 nentor

Premtimi i LVV në Viti për sektorin e bujqësisë: Do ta mbulojmë vaksinimin e deleve

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për komunën e Vitisë, Arsim Ademi, i ftuar në Debat Pernime ka dhënë premtimet e tij në lidhje me bujqësinë.

Ademi: Rasti për pretendimin e dhunimit të vajzës së mitur në Viti është i nxitur politikisht

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Vitisë, Arsim Ademi ka thënë se i gjithë rasti për dyshimin e dhunimit të vajzës së mitur ...

Haliti: Ata që tentuan të më përfshijnë në rastin e dhunimit të vajzës së mitur do t'i padis

Kandidati Sokol Haliti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë në Debat Perime se në lidhje me rastin dyshimit për dhunimin e një vajze të mitur ...

Arrijnë fletëvotimet për 14 nëntor

Fletëvotimet për rundin e dytë të zgjedhjeve që do të mbahen të dielen, më 14 nëntor, kanë arritur në depot e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Zotimi i Haskukës: Do t’i renovojmë të gjitha QMF-të në Prizren

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka në Debat Pernime është zotuar se brenda mandatit të tij do të renovohen të gjitha Qendrat e ...

Haskuka: Brenda 3 muajve do ta funskionalizojmë Parkun e Bizneseve

Kandidati për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka premtuar funksionalizimin e Parkut të Bizneseve brenda tre muajsh nëse arrin ta marrë qeverisjen e kësaj komune për ...

Haskuka e Totaj tregojnë se cilat parti janë duke i mbështetur ata në garën e balotazhit

Kandidatët në balotazh për Prizrenin, të ftuar në Debat Pernime kanë treguar se më cilat parti kanë arritur marrëveshje.

Alban Hyseni tregon a do të ketë koalicion mes LVV-së dhe PDK-së në Gjilan

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka deklaruar në "Debat Përnime" se nuk do të lidhin asnjë koalicion para ...