Postet nga: 13 vjetori i pavarësisë

Rrëfimi i Sejdiut për drekën e Vjenës dhe debatin në latinisht mes tij dhe Drashkoviqit

Ish- Presidenti, Fatmir Sejdiu në intervistën e tij në KALLXO.com ka rrëfyer për një nga drekat që kishte pasur në Vjenë gjatë kohës sa po ...

Fatmir Sejdiu rrëfen për debatet me Hashim Thaçin për leximin e Deklaratës së Pavarësisë

Në 13 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, ish- Presidenti Fatmir Sejdiu ka rrëfyer momente të shumta të javëve e ditëve që i paraprinë aktit historik të shpalljes ...

Fatmir Sejdiu flet për debatet lidhur me tekstin e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës

Ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka rrëfyer për një takim që ai bashkë me 3-4 zyrtarë të tjerë të lartë të Kosovës kishin pasur në rezidencë...

Planet që nuk u realizuan për një datë tjetër të Pavarësisë

Ish -Presidenti Fatmir Sejdiu ka folur në 13 vjetorin e Pavarësisë në një intervistë të gjatë në KALLXO.com për muajt e rëndësishëm të viteve 2007 e 2008 ...

Sekretari amerikan: Jemi krenar për rolin tonë në ndërtimin e Kosovës

Sekretari amerikan: Jemi krenar për rolin tonë në ndërtimin e Kosovës

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken ka uruar Kosovën në përvjetorin e 13-të të pavarësisë.

Haradinaj bënë homazhe te varri i Rugovës

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Ruçi uron Osmanin: Shqipëria mbështet dialogun

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi i ka dërguar një mesazh urimi homologes së tij Vjosa Osmani, me rastin e 13-vjetorit të pavarësisë së Kosovë...

Rexhepi: Respekt për ShBA-në, sponzorizuesin më të madh të pavarësisë

Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi ka njoftuar se është vendosur një flamur i ri amerikan te shtatorja e ish presidentit të Shteteve të Bashkuara të ...