Postet nga: 12 vjetori i pavarësisë së Kosovës

Lista Serbe bojkotoi seancën solemne të Kuvendit të Kosovës

Partia përfaqësuese e  minoritetit serb në Kuvendin e Kosovës, Lista Serbe, nuk ka marrë pjesë në seancën solemne të Kuvendit, për nder të 12 vjetorit të ...

Thaçi nuk merr pjesë në seancën solemne të Kuvendit për 12 vjetorin e Pavarësisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk po merr pjesë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, që po mbahet për nder të 12 vjetorit të pavarësisë ...

Ganimete Musliu vendos flamurin e UÇK-së në sallën e Kuvendit

Deputetet e PDK-së, Ganimete Musliu dhe Evgjeni Thaçi, kanë vendosur flamurin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në ballë të Kuvendit të Kosovës.

Vjosa Osmani viziton varrin e Rugovës: Nderojmë ideatorin e shtetit kosovar

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe anëtarja e LDK-së, Vjosa Osmani, gjatë vizitës që i bëri varrit të Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, për nder ...

Pa Isa Mustafën, kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i Ibrahim Rugovës

Kryesia e Lidhjes Demokratike kanë bërë homazhe tek varri i presidentit Ibrahim Rugova. Në këto homazhe nuk ishte i pranishëm kryetari i partisë, Isa Mustafa.

Lulzim Basha uron Kosovën për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ka uruar Kosovën, për 12 vjetorin e Pavarësisë, përmes një shkrimi në ‘Facebook’.

Kryesia e PDK-së bën homazhe në Prekaz pa kryetarin Veseli

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe tek kompleksi ‘Adem Jashari’ në Prekaz, për nder të 12 vjetorit të pavarsisë së Kosovës. Në këto ...

Kryeministri Kurti e Kryeparlamentarja Osmani bëjnë homazhe në Prekaz

Kryeministri i vendit Albin Kurti bashkë me Kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani kanë filluar homazhet për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, me një vizitë në ...