Zyrtare: Shtyhet ndeshja Manchester City – Arsenal, shkaku i coronavirusit

Edhe zyrtarisht është shtyrë ndeshja Manchester City – Arsenal, e cila duhej të zhvillohej sot prej orës 21:00, në kuadër të Premierligës.

Shtyrja e ndeshjes është n dërmarrë si masë paraprake, për parandalimin me infektimin e coronavirusit.

Arsenali, në ndeshjen e fundit në Europa League para dy jave kishte luajtur ndaj skuadrës greke Olympiacos, dhe disa lojtarë të klubit e kishin takuar presidentin e këtij klubi Evangelos Mariankis, i cili është diagnostikuar me coronavirus në ditën e djeshme.

Arsenali ka njoftuar se disa lojtarë të skuadrës e kanë takuar Marinakisin.