Zyrtare: Messi nuk ftohet për ndeshjen ndaj Interit

Inter dhe Barcelona, do të përballen të martën prej orës 21:00, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Barcelona, tashmë e ka siguruar kualifikimin në fazën tejtër në vendin e parë me 11 pikë.

Ndeshja e nesërme e Barces do të jetë për formalitet.

E për këtë trajneri Erneste Valverde, ka vendosur që ta pushoj Lionel Messin për këtë ndeshje.

Po ashtu Valverde, nuk e ka ftuar edhe Piquen, Arthurin, Sergio Roberton.