Zyrtare: Këto janë duelet gjysmëfinale të Ligën e Kampionëve

Sot janë kompletuar dy skuadrat e fundit që janë kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Real Madrid dhe Manchester City iu kanë bashkuar Parisit dhe Chelseat në gjysmëfinale.

Paris Saint-Germain – Manchester City do të takohen në gjysmëfinale.

Ndeshja e parë do të luhet në Francë më 27 ose 28 prill, kurse ndeshja e kthimit me 4 maj në Angli.

Real Madridi ndeshjen e parë do ta luajë në Spanjë më 27 ose 28 prill.

Ndeshja e kthimit do të luhet më 4 ose 4 maj në Angli.

Finalja e Ligës së Kampionëve luhet më 29 maj në Stamboll.