ZYRTARE: Dortmund e transferon super talentin Erling Haaland (VIDEO)

Bourssia Dortmund e ka fituar garën me ekipet europiane për sulmuesin e talentuar nga Norvegjia, Erling Haaland.

Dortmund sot e ka zyrtarizuar Haalandin si lojtar të tyre.

19 vjeçari ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare me gjermanët.

Haaland ka impresionuar në sezonin vjeshtor me skuadrën e Salzburgut duke i shënuar 28 gola në të gjitha kompeticionet dhe ka bërë 7 asistime.

Për Haaland kanë qenë të interesuara edhe skuadra si Manchester United dhe Juventus.