Zyrtare: Ashley Young lojtar i Interit

Interi edhe zyrtarisht është përforcuar me futbollistin anglez Ashley Young.

Inter ka paguar 1.5 milionë euro për transferimin e anglezit.

Ashley Young e ka kompletuar transferimin e tij te skuadra italiane Inter.

34 vjeçari anglez luan si mbrojtës i krahut të majtë dhe te skuadra e Interit ka ardhur me kërkesë n e trajnerit Antonio Conte.