Zyrtare: Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

17 vjeçari spanjoll i Barcelonës, Ansu Fati, i ka mahnitur të gjithë në këtë sezon me paraqitjet e tij.

Ansu Fati deri më tani i ka bërë nëntë paraqitje në La Liga, duke i shënuar dy gola dhe një asistim, kurse në Ligën e Kampionëve i bërë dy paraqitje.

Me kontratën e re Ansu Fati, do të jetë i lidhur me Barcelonën deri në vitin 2022.

Klauzola e spanjollit nga 100 milionë euro është rritur në 170 milionë euro, ndërsa kur ta nënshkruaj kontratën e tij të parë profesionale klauzola e tij do të rritet në 400 milionë euro.