Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Llapi – Drita   (Foto)

Kryendeshja e xhiros së pestë në Superligën e Kosovës është duke u zhvilluar në Podujevë, ndërmjet Llapit dhe Dritës.

Vendasit kanë kaluar në epërsi me sulmuesin anësor Kastriot Selmanin në minutën e pestë.

Këto janë rezultatet e pjesës së parë në ndeshjet Llapi – Drita, Trepça ’89- Prishtina dhe Gjilani – Ballkani (Foto)

Kanë përfunduar 45 minutat e parë në ndeshjet Llapi- Drita, Trepça ’89 – Prishtina dhe Gjilani- Ballkani.

Në këto tri ndeshje gjatë pjesës së parë është realizuar vetëm një gol, në ndeshjen Llapi- Prishtina, ku vendasit po i mposhtin gjilanasit.

Në dy ndeshjet e tjera ende nuk ka gola.