Werderi barazon me Heidenheimin

Werder Bremen dhe Heindenheim, kanë barazuar në ndeshjen e parë të play –off-it, me rezultat 0-0.

Werder Bremeni po e kërkon mbijetesën në Bundesligë edhe për një sezon përmes play-off-it.

Kurse, Heidenheimi, kërkon që të ngjitet në Bundesligë nga Bundesliga 2.

Fati i këtyre dy skuadrave do të bëhet i ditur me 6 korrik në ndeshjen kthyese.

Rezultati i ndeshjes së parë i konvenon Heidenhemit.

Milot Rashica në këtë ndeshje luajti për 90 minuta.