Villarreal – Barcelona, formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Villarreal – Barcelona, ndeshje e vlefshme për xhiron e 15-të në La Liga.

Villarreali do të luajë me formacionin 4-4-2 me Danjumën dhe Trigueros në fazën e sulmit.

Kurse, Barcelona do të luajë me formacionin 4-3-3 me Gavin, Depay dhe Ezzalzoulin në sulm.

Villarreal – Barcelona luhet nga ora 21:00.