array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(32) "https://kallxo.com/sport/vendor/"
 }
}

Distria Krasniqi e artë në Gjeorgji

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë, në kategorinë -52kg.

Trepça fiton ndaj Yllit në Suharekë, rihapet gara për titull

Seria e finales mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës pritet të vazhdojë edhe me të paktën një takim. Kjo pasi Trepça ka fituar ndaj Yllit në Suharekë.

Dhunë në ndeshjen Vushtrria - Malisheva, tifozët mbushin fushën me karrige

Ndeshja e barazhit për Superligën e Kosovës, mes Vushtrrisë dhe Malishevës është ndërprerë për shkak të dhunës që filloi nga ana e tifozë...

Pse po dështojnë financiarisht klubet e futbollit në Kosovë? A kemi zgjidhje për të ardhmen?

Para se futbolli të ishte pjesë e organizatave si UEFA dhe FIFA ishte e kuptueshme mos-qëndrueshmëria financiare, por sot tek e festojmë gjashtë vjetorin e pranimit në UEFA, ...

Ylli mposht edhe në ndeshjen e dytë Trepçën, një fitore larg titullit

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Trepçës në udhëtim 46:60 (6:22, 12:17, 15:11, 13:10).

Llapi mbron trofeun e Kupës së Kosovës, mposht me dy super gola Dritën në finale

Llapi ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 2-1 në finalen e Kupës së Kosovës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, duke mbrojtur trofeun e fituar një vit ...