Vedat Muriqi i pandalshëm i shënon dy super gola për Fenerbahçen (VIDEO)

Vedat Muriqi është duke shkëlqyer në ndeshjen Fenerbahçe – Genclerbirlig, ndeshje e vlefshme për xhiron e 14-të në Superligën e Turqisë.

Muriqi në këtë pjesë të parë i ka shënuar dy gola.

Fillimisht në minutën e 23’ e ka shënuar golin e parë për vendasit duke e baarzuar rezultatin 1-1.

Golin e dytë personal dhe të tretin për Fenerbahçen e shënoi Muriqi në minutën e 39’.

PËR T’I PARË GOLAT E MURIQIT KLIKONI KËTU.