Valladolid – Barcelona, formacionet zyrtare (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Valladolid – Barcelona, që luhet nga ora 19:30, në kuadër të xhiros së 36-të në La Liga.

Valladolidi do të luaj me formacionin 4-5-1.

Barca do të luaj me formacionin 4-1-2-1-2.

Lionel Messi dhe Griezmann do të luajnë në qendër të sulmit të mbështetur nga Arturo Vidal.

Luis Suarez për këtë ndeshje është lënë në bankën rezervë.