Vajzat futbolliste nga Mitrovica do të ndeshen me skuadrën gjermane Wolfsburg

Është caktuar shorti për ndeshjet eliminatore në Ligën e Kampionëve në kategorinë e vajzave.

Skuadra kampione e Kosovës KFF Mitrovica do ta ketë përball9 skuadrën e njohur gjermane Wolfsburg.

Skuadra kosovare do të jetë nikoqire më 11 ose 12 shtator në ndeshjen e parë eliminatore ndërsa ndeshjet e kthimit do të luhen pas dy javësh, përkatësisht në datat 25 dhe 26 shtator.

Historia e çikave nga Mitrovica, trajneri dëshiron përballjen me Barcelonën

www.kallxo.com