Uellsi e mposht Hungarinë dhe kualifikohet në ‘Euro 2020’ (VIDEO)

Uellsi ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Hungarisë me rezultat 2-0, ndeshja e fundit e eliminatoreve për “Euro 2020”.

Kjo fitore Uellsit ia ka siguruar kualifikimin për Europianin 2020, duke u pozicionuar në vendin e dytë me 14 pikë në Grupin E.

Të dy golat për vendasit i shënoi mesfushori i Juventusit, Aaron Ramsey minutën e 15’ dhe të 47’.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!