UEFA cakton gjyqtarët për ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosovë

Maqedoni e Veriut – Kosovë, do të luhet të enjten në kuadër të play-off-it në kuadër të Ligës së Kombeve.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin “Todor Proeski”, në Shkup.

UEFA në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se cilët gjyqtarë do drejtojnë këtë ndeshje.

Gjyqtari kryesor i kësaj ndeshje do të jetë holandezi Danny makkelie.

Dy ndihmësit e tij do të jenë Mario Diks dhe Hessel Steegstra, po ashtu holandez.

Gjyqtar i katërt do të jetë Allard Lindhout.

Kujtojmë se kjo ndeshje është paraparë të luhet me sistemin e teknologjisë VAR.

Fituesi i kësaj ndeshje do të takohet me fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji, duke kërkuar kualifikimin në Kampionatin Europian, “Euro 2020”, që zhvillohet në vitin 2021.