Tottenhami ka gati kontratën e re për objektivin e Realit dhe Juventusit

Tottenhami është i gatshëm për t’i ofruar Christian Eriksenit, një kontratë të re, me të cilën do të fitojë 200 mijë euro në javë.

Danezi javën e kaluar refuzoj mundësinë për t’u transferuar në Manchester United.

Eriksen po kërkon një sfidë të re larg Anglisë dhe Tottenhami po shpreson që ta bind danezin për të qëndruar.

Nëse kjo gjë dështon, danezi mund të nënshkruaj kontratë me ndonjë klub tjetër në afatin e janarit dhe të largohet sezonin e ardhshëm si lojtar i lirë.